Jak przechowywać łańcuszki? 6 praktycznych sposobów

Jak przechowywać łańcuszki? 6 praktycznych sposobów

Spieszysz się do wyjścia, jeszcze tylko błyszczyk, naszyjnik… Ups, łańcuszek się zaplatał… Walczysz chwilę, bo ten właśnie najbardziej chciałaś dzisiaj założyć, ale tak się zasupłał, że nie ma szans… Sięgasz po drugi i dobrze będzie, jeżeli ten też się nie poplątał i będzie pasował do ubioru.

Znasz to uczucie? Jestem pewna, że tak ☺ Mnie taka sytuacja przydarzyła się wiele razy. Jak więc przechowywać łańcuszki, aby się nie plątały? Jest na to kilka bardzo prostych, praktycznych sposobów.

Przechowywanie biżuterii pomysły

Sposób nr 1 – Tablica korkowa

Pierwszym sposobem na przechowywanie biżuterii jest tablica korkowa, którą możesz oprzeć o ścianę lub ją na ścianie zawiesić. Do tablicy przymocuj pineski z plastikowymi końcówkami. Teraz z łatwością zawiesisz na nich łańcuszki. Plus tego rozwiązania jest taki, że od razu możesz sięgnąć po ten naszyjnik, którego potrzebujesz. Drugą zaletą jest to, że tablica jest płaska i nie zajmuje dużo miejsca, więc możesz w ergonomiczny sposób zorganizować swoją przestrzeń na biżuterię.

jak przechowywać łańcuszki

Sposób nr 2 – stojaki na biżuterię

Jeżeli lubisz nie tylko nosić, ale też patrzeć na swoją biżuterię dobrym rozwiązaniem będzie stojak na biżuterię. Ciekawy kształt wieszaka sprawi, że będzie on również elementem wystroju Twojego pokoju.

Sposób nr 3 – woreczki

A jak przechowywać biżuterię srebrną? Srebro nie lubi kontaktu ze światłem i powietrzem, które powoduje, że kruszec ten czernieje lub śniedzieje. Co prawda można go wyczyścić za pomocą ściereczki lub innych środków (o tym, jak wyczyścić srebro za pomocą sody pisałam już na blogu), ale możemy tego uniknąć przechowując biżuterię w zwykłych woreczkach strunowych.

Dzięki temu chronimy biżuterię przed wilgocią i utlenianiem oraz dodatkowo pojedynczo przechowywane naszyjniki nie będą miały szansy się poplątać.

Sposób nr 3 – organizer

Organizer na biżuterię to dobre rozwiązanie do przechowywania nie tylko łańcuszków, ale i pozostałej biżuterii. Organizer jest wyściełany delikatnym materiałem, nie powodującym zarysowania, a liczne przegródki pozwalają na ułożenie biżuterii tak, aby się wzajemnie o siebie nie ocierała.

Elegancki, welurowy organizer znajdziesz wśród naszych akcesoriów do biżuterii!

organizer do prosty sposób na przechowywanie biżuterii

Sposób nr 4 – słomka

To bardzo prosty, tani i genialny sposób na przechowywanie łańcuszków. Ja użyłam słomek papierowych z bambusowym nadrukiem. Tak zabezpieczone łańcuszki nie poplączą się nawet w podróży.

słomki jako prosty sposób jak przechowywać łańcuszki

Sposób nr 5 – miseczki

Aby zapobiec plątaniu się łańcuszków, możesz przechowywać je w małych pojemniczkach jak np. miseczki. Możesz je ułożyć w szufladzie i w ten sposób zorganizować swoja przestrzeń do przechowywania biżuterii.

jak przechowywać naszyjniki

Sposób nr 6 – etui na biżuterię

Ostatni i mój ulubiony sposób na przechowywanie biżuterii. Etui ma 3 przegródki zamykane na zamek błyskawiczny oraz jedna dużą kieszeń na większą biżuterię. Zapinany na zatrzask pasek zabezpiecza pierścionki przed zgubieniem. Etui na biżuterię składa się do rozmiarów portfela i z łatwością mieści się w damskiej torebce. W czasie podróży, szczególnie tych samolotem mogę mieć swoją biżuterię przy sobie bez obaw, że gdzieś zginie z walizki.

Przy okazji - etui może być też świetnym pomysłem na prezent!

etui jako sposób przechowywania naszyjników

Mam nadzieję, że przedstawione sposoby pomogą Ci w uporządkowaniu Twojej biżuterii.

Jeżeli masz swoje sposoby na przechowywanie łańcuszków, tak aby się nie polatały, możesz podzielić się nimi w komentarzu.

Zdjęcie główne źródło FreePick.com https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/zewnatrz-portret-azjatyckie-kobiety-z-powrotem-noszenie-naszyjnika_10932238.htm?query=chain%20necklace

All comments

Leave a Reply